Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Синя кръв (книга)

Пет Юни 01, 2012 10:48 am
Синя кръв (книга) 163219_b


Автор: Мелиса де ла Круз
Издател: СофтПрес
Раздел: Фантастика, фентъзи, Хорър

Поредица „Синя кръв“

Книга 1 – Синя кръв
Книга 2 – Маскарад
Книга 3 – Откровения
Книга 4 – Завещанието на Ван Алън
Книга 5 – Блудният ангел


ОПИЯНЯВАЩА СМЕС ОТ „КЛЮКАРКАТА“, „ПАДНАЛИ АНГЕЛИ“ И „ЗДРАЧ“!

Скайлър ван Алън никога не се е увличала по модните течения, от които се вълнуват съучениците й, нито пък е очаквала Джак Форс – най-готиното момче в гимназията, да прояви интерес към нея. Най-малко пък е предполагала, че точно в „Дюшен“ едно момиче ще бъде убито. Скайлър и Джак се заемат да разрешат случая, преди неизвестният убиец да вземе втора жертва, когато родителите им ги запознават със семейната тайна.

Оказва се, че също като своите несметно богати предшественици повечето ученици в елитната манхатънска гимназия „Дюшен“ са вампири със синя кръв. А с настъпването на всяко пълнолетие синьокръвните си спомнят предишните животи до първото прераждане.

Откъде идват? Кои са те? Паднали ангели, демони на мрака, кръвожадни чудовища или аристократи, облечени в пари и власт, превзели политическите центрове по света?

Отговорът е: всичко наведнъж!

Погледнете през очите на ученици, които тепърва се осъзнават като вампири със синя кръв. Вкусете от блясъка на Манхатън и мрака на една хилядолетна тайна.


източник: http://www.helikon.bg/books/61/163219_sinia-krav.html


Лично мнение: поне по това, което прочетох ми се струва интересна и ще си я купя, за да я прочета. Някой друг ако я е чел да има впечатления от нея? smile
Plamena
Plamena
Бъдещ фен
Бъдещ фен
Female
От : yaoilandia
Рожден ден : 26.02.1999
Години : 25
Мнения : 459
Дата на рег. : 18.02.2012

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto,Fairy Tail,D-gray man

red Re: Синя кръв (книга)

Чет Юни 07, 2012 3:47 pm
Аз я имам ма още не съм я почнала Синя кръв (книга) 787605 Иначе и на мен ми се струва интересна.
Lover.
Lover.
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : France.
Мнения : 3643
Дата на рег. : 20.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Синя кръв (книга)

Пет Юни 22, 2012 4:22 pm
Да и на мен ми изглежда хубава, но докато не я прочета, няма как да съм сигурна.
Надявам се въпросните вампири да са представени подобаващо и да не е някоя прекалено тийн история за любовта и неволите от това да си вампир.
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: Синя кръв (книга)

Нед Юли 08, 2012 9:09 pm
Купих си я днес и съм прочела 3-4 глави. Както пишеше на описанието - интересна си е. Стилът на писане на авторката не е сложен и се чете лесно, а и е увлекателен. Добро е. Като я прочета ще кажа цялостно впечатление smile
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Синя кръв (книга)

Пон Юли 09, 2012 12:54 am
от 1 месец сигурно се каня да си я купя хДД Синя кръв (книга) 637210
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: Синя кръв (книга)

Пон Юли 09, 2012 9:47 am
И аз така, но вчера си я купих и вече съм я преполовила. Снощи си чета и казвам "Хайде още една глава и си лягам". какво, бе, братче??? Аз я прочетох половината. Доста интереснаааа Синя кръв (книга) 183921 Синя кръв (книга) 183921


едит (16.07.2012г.): След като я прочетох мога да кажа, че книгата е много завладяваща. Интересен е начина по който авторката смесва мода и история за вампири. Книгата притежава уникалната сила да те привлече и да искаш да я прочетеш на един дъх. Аз направих точно това и си струваше всяка минута, което отделих за четенето й.
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: Синя кръв (книга)

Пет Май 10, 2013 10:48 pm
Излезе втората книга от поредицата:
Синя кръв (книга) 97537
Синя кръв - книга 2: Маскарад

Скайлър ван Алън започва собствено разследване на убийствата на млади вампири в елитната манхатънска гимназия „Дюшен“. С помощта на своя най-добър приятел – Оливър, тя се отправя на пътешествие до Италия, където се надява да открие единствения човек, който може да й помогне: нейния дядо.
В същото време в Ню Йорк започва подготовката на уникалния по рода си Бал на Четиристотинте – специално тържествено събитие, на което присъстват само най-богатите, влиятелни и, разбира се, нечовешки представители на висшето общество.
Купонът след бала на синьокръвния елит се очертава като най-якото парти за учениците − все пак е организирано от капризната и своенравна Мими Форс.
Но се оказва, че зад маските на неразпознаваемите гости се таи откровение, което завинаги ще промени вампирската съдба.
Погледнете през очите на ученици, които тепърва се осъзнават като вампири със синя кръв. Вкусете от блясъка на Манхатън и мрака на една хилядолетна тайна.

лично мнение: не съм чела книгата. Имам бегли спомени от това, което четох на английски преди да излезе на бг пазар, но се очаква продължението да е интересно, колкото и първата част.


източник: http://www.book.store.bg/cgi-bin/catalog.cgi#rating
Sponsored content

red Re: Синя кръв (книга)

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите